market positioning چیست و نحوه شناختن جایگاه مان در بازار با تبلیغات موثر

معنای market positioning چیست؟

معنی market positioning یعنی بدست آوردن رتبه ای مناسب در بازار تبلیغات و ثبات بخشیدن به آن می باشد که این پروسه بر مبنای شناخت از بازار و نیاز مصرف کننده انجام می شود. شناخت جایگاه در بازار یعنی درک موقعیت بازار.

به عبارتی یعنی محصولات و خدمات ما تا چه اندازه متناسب با نیاز بازار فروش، است. وقتی با کمک مشاوره تبلیغاتی جایگاه و موقعیت خود را به دیگران معرفی کنیم این امر ممکن است منجر به تحقق آرزوها وخواسته هایمان گردد، اما زمانی که دیگران جایگاه و موقعیتمان را مشخص می کنند، این اتفاق، انتخاب ها و فرصت های ما را محدود می کند. به همین دلیل شناخت جایگامان، از دیدگاه کارآفرینی بسیار مهم است تا بتوانیم با اشتیاقی که به کسب و کارمان داریم، جایگاه مناسبی را در بازار بدست آوریم. اگر شما محصولات یا خدمات خود را درست به بازار معرفی نکنید، رقیبان شما این کار را خواهند کرد. با تعریفی که از مشخصات برجسته محصولات و خدمات خود ارائه می دهیم و با کمک ایده در طراحی تبلیغات جایگاه ما در بازار فروش کم کم شکل می گیرد.آیتم اصلی که برتعیین جایگاه در بازار نقش دارند به شرح زیر می باشد: 1) قیمت گذاری: آیا محصولات شما اجناسی لوکس و گران قیمت هستند(مثلا هدایای تبلیغاتی لوکس یا … )، آیا اجناسی با قیمت متوسط(مثلا ست هدایای تبلیغاتی) هستند و یا ارزان(مثلا هدایای تبلیغاتی ارزان) هستند؟ 2)کیفیت: کیفیت در مجموع عنوانی است که زیاد به استفاده شده است و یا به درستی استفاده نشده. ولی آیا محصولاتمان خوب تولید شده اند؟ چه کنترل و نظارتی انجام شده تا کیفیت محصولاتمان را ضمانت کند؟ آیا کیفیت کالاهایمان را با گارانتی و ضمانت نامه که حامی مصرف کننده است تضمین می کنید؟ آیا با استفاده از راهکار تعویض برای کالای مرجوعی، کیفیت محصول را ضمانت می کنید؟ 3)خدمات : آیا به نسبت خدمات رقبا، خدمات شما مزیت های خاصی دارد که ویژگی خاصی را به خدمات تان اضافه کند؟ آیا شما محصولات خود را برحسب نیازها و خواسته های مشتریان تولید می کنید؟ 4)پخش کالا : مشتریان به چه نحوی محصولاتان را تهیه می کنند؟پخش کالا قست مهم “market positioning” است.

market positioning

5) بسته بندی: بسته بندی برای محصولات تاثیر زیادی بر مشتریان دارد. اطمینان نمایید که نحوه بسته بندی برای کالاها، پیامی را که بیان گر مقصود و منظور شماست به مصرف کننده منتقل می کند. راهبرد رقابتی شما همان “positioning” شماست. کدام محصول را می توانید خوب تولید کنید؟ تولیدات و خدمات ما چه مشخصه های اختصاصی دارند که محصولات دیگر آن ها را ندارند؟ نقاط قوت خودتان را بشناسید و از آنها در راستای اهداف “positioning” بهره ببرید.این مطالب عنوان شد تا به اینجا برسیم که اگر بتوانیم موقعیت مناسبی در بازار فروش بدست بیاوریم و جایگاه مان را تثبیت کنیم خواهیم دید که اولین برند و اولین محصولی و خدماتی که به ذهن مشتری برسد، محصول و خدمات برند و یا خدمات تبلیغاتی ماست. زمانی که ما اولین برندی باشیم که به ذهن مشتری خطور می کنیم این یعنی بازار در دست ماست و تسلط به بازار این قابلیت را می دهد که یک ماهی بزرگ باشیم در برکه نه چندان بزرگ، وقتی ماهی بزرگی هستیم همیشه می توانیم که برکه خودمان را بزرگتر از قبل کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *