چگونه هدایایی مناسب برای تبلیغات انتخاب کنیم ؟

هدیه (هدایا) چیست ؟

هدیه چیزی است که با احساس رضایت و بدون در نظر گرفتن چشم داشت به شخصی دیگر تقدیم میشود، اگر چه شاید در ازای آن، توقع متقابلی نیز وجود داشته باشد، اما هدیه چیزی است که آن را به رایگان می‌بخشند.

هدیه، کادو، پیشکش  یا تحفه  می‌تواند هر آن چیزی باشد که اسباب شادمانی،  خشنودی یا کاسته شدن غم فرد هدیه گیرنده را فراهم آورد، ذات و سرشت هدیه دادن به تعبیری دیگر، خدمتی از جنس بخشندگی و نشانی از مهربانی ست.

هدیه می تواند :

  • از هر نوع و جنسی باشد.
  • نمود کالبدی یا معنوی داشته باشد.
  • جنبه یادبودی و نمادین ، تزئینی یا کاربردی داشته باشد.
  • یک کتاب، یک بیت شعر، یک جمله، یک گل یا یک عکس باشد.
  • همراه با تقویت حس نوستالژی در مخاطب باشد( مثل یک توپ پلاستیکی) .
  • خاک یا نمک باشدیا هرآنچه که خاطره ای از گذشته دارد .
  • ارزشمند و گران یا بسیار بهای ناچیزی داشته باشد.

هر چیزی که حس خوشایندی بیافریند و موجب خشنودی طرف مقابل شود، یک هدیه است.

اما مهم این است که درست و به جا ، با شایستگی به مخاطب مورد نظر پیشکش شود.

اینکه در چه فضایی، چه هدیه ای به چه فردی داده شود اهمیت زیادی دارد. هدیه بهتر است متناسب با علایق فرد هدیه گیرنده باشد. در بین هدایایی میان مردم رد وبدل می شود یا هدایایی وجود دارد که جدای از اینکه نشانه ای از دوستی و محبت دارد ،توسط این هدایا کار و حرفه نیز معرفی می شود.

گاهی از تولیدات حرفه ایی به عنوان تحفه پیشکش می شود و یا اینکه از ابزار یا وسیله های لازم برای شخص یا گروه مورد نظر با آرم حرفه ایی تقدیم می شود. از زمانی که جمعیت جامعه بشری رو به افرایش نهاد و شهرهای بزرگ دنیا، صاحب جمعیت هایی چند میلیونی شدند، تبلیغات به امری حیاتی برای هر تجارتی در آمد.

گسترش ارتباطات و رقابت در بازارهای جهانی باعث شده سرمایه گذاران در هر امر تجاری گاه تا پنجاه درصد سرمایه ی اولیه خود را صرف تبلیغات کنند.

اما تبلیغات بسته به زمان و مکان و کالا یا خدمات انواع متنوعی دارد. یکی از انواع تبلیغات ارائه هدایای تبلیغاتی است. یک هدیه ی تبلیغاتی شی کاربردی و مصرفی یا زینتی است که مخاطب تبلیغات آن را به جهت کاربردش حفظ می کند.

بنا به ارزش آن شی و طول و کارکردش، هدیه ای که مدت زمان بیشتری نزد مخاطب بماند و کارکردش را حفظ کند، موفق تر است. این هدایا دامنه ای بین یک کیسه نایلونی تا ساعت های گران قیمت را شامل می شوند.

روکرد و حسن یک هدیه تبلیغاتی از آنجا می آید که مخاطب تبلیغ ، گاه ممکن است سالها آن هدیه را نزد خود نگه دارد و این یعنی آن نام تجاری هر بار با نگاه کردن و استفاده از آن در ذهن جامعه هدف تکرار می شود.

این تکرار و ماندگاری در ذهن همان گام اصلی برای موفقیت تبلیغات است.همچینی ارائه یک هدیه تبلیعاتی به مشتری حسی از ارتباط نزدیک به واسطه شی را به وجود می آورد و تاثیر مثبتی در ذهن باقی می گذارد.

اما باید بدانید ارائه یک هدیه تبلیغاتی بی کیفیت نه تنها تاثیر مثبتی بر ذهن مخاطب و مشتری شما ندارد بله ممکن است ناخودآگاه تصویر ذهنی منفی از کیفیت کالا و خدمات شما ارائه دهد.

برای مثال آنچه امروزه در هدایای تبلیغاتی بسیار متداول است ارائه ی خودکارهای بی کیفیت به عنوان هدیه است . خودکارهایی که از همان اول بی فایده اند و نصیب سطل آشغال می شوند. در این میان شما، هم پولتان را هدر داده اید و هم تصویر بدی از خود به جای گذاشته اید .

بنابر این اگر بودجه اندکی برای خرید هدایای تبلیغاتی دارید بهتر است هدیه ای با تعداد کمتر و کیفیتی بهتر انتخاب کنید.

در هدایای تبلیغاتی بنا به نوع آن بهتر است نوشته و یا نام و آرم تجاریتان را جایی قرار دهید که در معرض دید باشد اما نه چندان که بدل به خود نمایی صرف و نازیبایی بر روی هدیه شود. بهتر است این کار را به یک طراح بسپارید اما در نظر داشته باشید متن تبلیغاتی نباید به گونه ای باشد که مخاطب را از استفاده از آن منصرف کند.

فرض کنید هدیه شما یک ساعت دیواری است و متن تبلیغی شما به قدری بزرگ است که در نگاه اول همه ی ساعت را پوشانده و حتی مانع خوانش زمان و دیدن عقربه هاست، مطمئنا کسی آن ساعت را نگه نمی دارد.

همچنین در رابطه با اشیایی که صاحب طراحی هنری و خاصی هستند این نکته را در نظر داشته باشید که گزاره ی تبلیغی نباید خدشه ای بر آن طراحی و ارزش هنری اش وارد کند به عنوان مثال اگر هدیه تبلیغی شما سررسیدی با طرح جلدی چرمی و خاص یا مجسمه و تندیسی هنری است بهتر است گزاره ی تبلیغاتی را در کنار آن شی قرار دهید نه در مرکز توجه.

هدایای تبلیغاتی ارزشمند را با بسته بندی و جعبه های شکیل به دست مخاطب برسانید.

این بسته بندی ها ارزش شی تبلیغاتی را نشان داده و از منظری نشان از احترام شما به مخاطب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *