چگونه کسب و کار خود را نابود کنید!

چگونه کسب و کار خود را نابود کنید و 8 دلیل که داشتن یک سایت خوب شما را ناکام خواهد گذاشت!

واقعیت این است که طی چند وقت اخیر به هر طرف که نگاه میکنم چند نفری را میبینم که با تمام قوا به تخریب و نابود کردن کسب و کار خود مشغولند، نه این که بخواهم بگویم هر کسی که کسب و کاری دارد باید یک سایت فوق العاده، شبکه های اجتماعی فعال یا حتی یک روند تبلیغاتی مستمر داشته باشد، صحبت از حداقل هاست، این که لااقل باور کنیم دنیای اطرافمان در حال تغییر است و شیوه های فروش و بازاریابی قدیمی دوام چندانی نخواهد داشت یا در بهترین حالت دیگر نمی شود به عنوان تنها روش توسعه و ماندگاری به آنها نگاه کرد، اگر همچنان اعتقادی به بهبود و پیشرفت و به اصطلاحی امروزی شدن ندارید بد نیست که سرنوشت بزرگانی که مانند شما فکر می کردند را ببنید :

شرکت Eastern Kodak یا به طور خلاصه کُداک از سال 1888 میلادی یکی از پیشگامان و مبتکرین بزرگ صنعت عکاسی بود، اواخر دهه ی هفتاد حدود 90% از سهم بازار فروش فیلم و نگاتیو های عکاسی و همچنین 85% فروش دوربین های عکاسی در انحصار کداک قرار داشت … کداک در سال 2012 ورشکسته شد و اموالش توسط بانک ضبط شد!

شرکت خرده فروشی کتاب و موسیقی Borders در اوایل قرن بیست و یکم با 1300 فروشگاه بزرگترین برند فعال حوزه ی کاری خود بود … در سال 2011، Borders منحل شد، اموالش ضبط شد و ورشکسته شد!

Blockbuster در حوزه ی اجاره ی ویدئو فعالیت می کرد و با 9000 فروشگاه در سراسر جهان و ارزش 5 میلیارد دلار پیشتاز بلامنازع عرصه ی خود بود … Blockbuster در سال 2010 ورشکسته شد و اموالش توسط بانک ضبط شد!

هر کدام از شرکت های بالا در زمان اوج خود در زمره ی بزرگترین شرکت های دنیا قرار داشتند اما هر سه سرنوشت یکسان و نچندان خوشایندی داشتند.

این اتفاق زمانی می افتد که مخاطبان شما در دنیای امروز خرید می کنند و شما در دنیای دیروز می فروشید.

بر کسی پوشیده نیست اولین قدم در مسیر به روز شدن یک کسب و کار ساختن وجهه آنلاین در دنیای مجازی است و تمامی فعالیت های آنلاین یک کمپانی حول وبسایت آن شرکت می گردد، اگر تصمیم به تباه کردن کسب و کار خود دارید 8 دلیل زیر به شما نشان خواهد داد که چرا داشتن یک وبسایت خوب شما را ناکام خواهد گذاشت :

8 دلیل که داشتن یک وبسایت مانع شما برای نابود کردن کسب و کارتان می شود :

 

1- مشتریان توقع دارند شما سایت داشته باشید :

طبق آمارهای یک بررسی جهانی 97 درصد مشتریان – فقط 75 میلیون نفر در آمریکا – کالا یا خدمت مورد نیازشان را در اینترنت جست و جو می کنند، البته اگر بخواهیم منصف باشیم این عدد در ایران کمتر از 97 درصد ولی همچنان قابل تامل است.

باید بدانید که شما برای مشتریانی که شما را در فضای آنلاین پیدا نمی کنند، وجود خارجی ندارید و هیچ کس پولش را به کسی که وجود ندارد نمی دهد!

 

2- حرفه ای تر دیده می شوید!

تمام شرکت های بزرگی که می شناسید وبسایت دارند و این به یک استاندارد حرفه ای بودن تبدیل شده، از طرفی زمانی که کسب و کار شما چندان بزرگ نشده داشتن یک سایت به شما کمک می کند  مشتریان شما را به عنوان یک کسب و کار به رسمیت بشناسند، در چشم مشتریان مشروعیت و اعتبار کسب کنید و در صورتی که سایت خوبی داشته باشید حتی ممکن است کسب و کارتان بزرگتر از آنچه واقعا هست به نظر برسد.

 

3- توانایی رقابت بیشتری پیدا می کنید :

اگر در بازار کسب و کار فعالیت می کنید، مسلما رقبایی هم دارید و احتمالا حداقل برخی از این رقبا وبسایت دارند، هیچ کس به طور قاطع نمیتواند بگوید وقتی یک نفر کالا و یا خدمات شما را در گوگل جستجو می کند در نهایت با چه کسی قرارداد خواهد بست ولی یک چیز واضح و قطعیست : آن شخص شما نخواهید بود!

man-an-pc

یکی از رقبای شما امروز مشتری به دست آورده که طبق آمار تا انتها مشتری او خواهد ماند و دوستان، خانواده و همکاران خود را نیز به سمت او سوق خواهد داد و شما همه ی اینها را از دست داده اید!

4- مشتری راحت تر است!

برای عموم مردم تماس گرفتن با یک شرکت برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کالا یا خدمت مورد نظرشان آخرین راه حل است، ولی اکثر مردم با کمال میل حاضرند محتوای مفید، مستند و مرتب وبسایت همان شرکت را بخوانند و اطلاعاتی که لازم دارند را کسب کنند.

از طرفی دسترسی تمام وقت به سایت شما باعث می شود در زمان های عدم حضور شما یا زمان هایی که قادر به پاسخگویی نیستید سایت شما به عنوان سامانه پشتیبانی مشتریان ثانویه ی شما عمل کند، این بُعد از کاربرد سایت بازده ی چند برابری خواهد داشت اگر سایت شما محتوایی خوب، مفید و آگاهی بخش داشته باشد.

 

5- مرزهای بازار خود را گسترش می دهید :

بالا بردن زمان فعالیت و دیده شدن شما تنها مزیت سایت در حوزه ی بازاریابی نیست، شما می توانید حوزه ی فعالیت خود را به آسانی گسترش دهید.

با داشتن یک وبسایت چند زبانه ی خوب شانس این را دارید که توسط مشتریان بالقوه خارج از حوزه ی مکانی فعالیت خود نیز شناخته شوید. شما بدون صرف زمان و هزینه ی زیاد قادر خواهید بود در بازار های کشور و یا حتی قاره ی همسایه حضور پیدا کرده و محصول خود را بفروشید.

 

6- بهتر و بیشتر می فروشید:

با استفاده از زیرساخت های فروش الکترونیک قادر خواهید بود در 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و و 365 روز سال حتی در زمانهایی که در خواب ناز به سر می روید محصول و یا خدمت خود را به آسانی بفروشید!

همچنین می توانید در ازای یک محتوای ارزشمند مثل یک گزارش یا کتاب الکترونیکی رایگان در زمینه ی کاری خودتان، اطلاعات تماس ( شماره تلفن، ایمیل و …) مراجعه کنندگان سایتتان را به دست آورید و برای فروش های بعدی از این بانک اطلاعاتی ارزشمند استفاده کنید.

 

7- یک تریبون همیشگی خواهید داشت :

tribune

ساختن سایت اولین قدم است، وقتی یک مشتری قدیمی وارد سایت شما می شود و دقیقا همان چیزی را میبیند که ماه قبل دیده است انگیزه ای برای بازدید بعدی نخواهد داشت، از طرفی شما جایی دارید که همیشه می توانید حرفهای خود را از طریق آن به گوش مشتریانتان برسانید، اطلاع رسانی یک فروش ویژه، معرفی محصولات جدید، نمایش نحوه ی انجام سفارشات و جمله های حاکی از رضایت مشتریان قبلی می تواند نمونه هایی برای این ماجرا باشد.

8- برندتان را در ذهن مشتریان می کارید :

رقابت با رقبا تنها رسالت یک وبسایت نیست، سایت شما می تواند وجه تمایز شما و رقیبانتان نیز باشد، برای توضیح بهتر این موضوع سایت خود را مانند یک تابلوی اعلانات بزرگ و پر بازدید در نظر بگیرید که در آن می توانید برندتان را به مشتریان بشناسانید، جایگاه و خصوصیت منحصر به فرد برند را به آنها گوشزد کنید، لوگو و رنگ های خود را در آن معرفی کنید و در نهایت بازدیدکنندگان را علاوه بر محصولات و خدمات با دیدگاه، ارزش ها و هویت برند خود آشنا کنید و به آنها بفهمانید چگونه می توانید به آنها سود برسانید.

به نقل از مجله ی اقتصادی Bloomberg از هر 10 کسب و کار 8 تای آنها طی 18 ماه اولیه شکست می خورند و واشنگتن پست نیز اعلام کرده که در دراز مدت از هر 10 کسب و کار فقط یکی موفق می شود به فعالیت خود ادامه دهد، جالب است بدانید در همان مقاله ذکر شده که تنها 50 درصد کسب و کار ها بیش از 4 سال در دنیای تجارت دوام می آورند.

آمار و عددهای بالا نشان می دهد که بقا و موفقیت در بازار از همیشه سخت تر شده ولی از طرفی همین وضعیت باعث می شود کسب و کارهایی که موفق به بقا می شوند آینده ی خوبی پیش رو داشته باشند، شما اگر یکی از ده کسب و کار مورد بررسی باشید برای آن یکِ برنده بودن چه برنامه ای دارید؟

شروع ساخت یک وبسایت فوق العاده در فرصاد وب …

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *