هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن بر روی تبلیغات

یکی اتفاق های زیبایی که بین آدم ها رخ می دهد فرهنگ هدیه دادن است .با دلیل و بی دلیل .در تاریخ های مهم مثل تولد و سالگرد ازدواج  و…. که هر کدام برای ما معنایی خاص دارد و عزیز  است .همه آدم ها دوست دارند هدید بگیرند و به یکدیگر هدیه بدهند .

تخفیف و هدیه های تبلیغاتی باعث شادی های کوچک مان می شود .وجود حس این باعث شد که انسان های باهوش به این فکر افتادند که  برای معرفی و عرضه محصولات یا خدمات خود از هدایای تبلیغاتی استفاده کنند . همین حس است که بازاریابان را به سمت تهیه و تدارک هدایای تبلیغاتی می برد. آنها از احساس ما نسبت به هدایای تبلیغاتی بهره می برند و کاری می کنند که بیشتر درباره محصول و برندشان صحبت کنیم.

 

 

فرقی نمی کند که محصول یا بازاریاب یک شرکت بزرگ و بین المللی باشید یا یک فروشگاه کوچک در یک محل کوچک.این تبلیغات کوچک باعث می شود برای خدمات یا محصول شما مشتری ها بیشتر و تازه تری پیدا شود و در نتیجه آن بالا رفتن در آمد . شرکت ها هنگامی که یک محصول را برای اولین بار عرضه می کنند .نمونه از محصول را به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهند .

فرقی نمی کند که این محصول خوراکی باشد یا پوشیدنی یا یک وسیله از وسایل منزل ، به هر حال بازاریابان راهی برای ارائه محصول خود پیدا می کنند . واقیت ماجرا این است که همه محصولاتی را که به صورت رایگان در اختیارمان قرار می گیرد را دوست داریم و حتی برای یکبار هم که شده از آن استفاده می کنیم .

همین باعث می شود که با آن محصول آشنا شویم و اگر مورد توجه و پسندمان قرار گرفت برای خرید آن اقدام کنیم و یا برعکس آن هم صادق است ،که اگر از آن خوشمان نیامد یا انتظاری را که از آن محصول داشتیم را برآورده نکرد آن را کنار بگذاریم و سراغ برند دیگری از آن محصول برویم.

اینجاست که موضوع رقابت بسیار خود نمایی می کند و آن که کیفیت بهتری داشته باشد و توقع مشتری را بیشتر برآورده کند گوی رقابت را دزدیده بر روی سکوی اول می ایستد و در نهایت در آمد بیشتری را نصیب خود می کند .

 

 

بازاریابان بسیار زیرکانه عمل می کنند شرکت ها معمولا کالا یا خدمات خود را در اختیار مشتریانی که هدف گذاری شده اند قرار می دهند .این مشتریان در فروشگاه‌های مقصد و مورد نظر بازاریابان مشغول به‌خرید هستند و با اهدای نمونه‌ی رایگان و سایر انواع هدایای تبلیغاتی با محصولات آشنا می‌شوند

در بعضی از بازه های زمانی خاص برخی از فروشگاه ها به عنوان مثال ناشران کتاب به صورت رایگان کتاب هایی را در اختیار مخاطبان شان قرار می دهند .شاید این اتفاق به نظر هم برای ناشر و هم برای نویسنده ضرر محسوب شود اما با کمی تفکر و زیرکی خواهید فهمید که این کار باعث آشنایی خوانندگان بیشتری می شود و یا کسا نی که این این نویسنده خاص را نمی شناسند با آن آشنا شوند چه بسا از طرفداران آن شوند و ترغیب شوند که آثار دیگر آن نویسنده را هم مطالعه کنند .

یا اینکه ای اتفاق در مورد ناشر کتاب بیوفتد و مردم برایشان جذاب باشد که کتاب های دیگر این انتشارات را بیشتر بخوانند و با نویسندگان آن بیشتر ارتباط برقرار کنند . شاید برای بعضی از شرکت ها یا موسسه ها این امکان وجود نداشته باشد که از کالا یا خدمات شان به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده کنند ، بنابراین از وسایل جانبی برای این منظور استفاده کنند .

به عنوان مثال برخی با ارائه بن هایی برای خرید و یا  یا کالاهایی به شکل نمونه و رایگان، باعث جذب مشتری به سمت فروشگاه‌ها می‌شوند. وقتی مخاطب با پای خودش به فروشگاه بیاید، کارکنان بخش فروش به آنها محصولات دیگری را نیز پیشنهاد می‌کنند و مشتریان را با اقلام مرتبط دیگر آشنا می‌کنند.

 

 

مثلا فروشگاهی که به مشتریان بُن تخفیف خرید لوسیون خاصی را پیشنهاد می‌دهد با حضور مشتری برای دریافت این هدیه تبلغاتی در فروشگاه، پیشنهادهای متنوع دیگری نیز در اختیارش می‌گذارد. یعنی به کمک هدایای تبلیغاتی، بازاریابان اقدامی مهم را به‌ثمر می‌رسانند: باز کردن پای مشتری تا آخرین مقصد فروش. به کمک هدایای تبلیغاتی می‌توانید با مخاطبان و مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید و برای ادامه‌ی ارتباط و تعامل روی آنها حساب کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *